10 основних помилок в будівництві
Для того щоб звести добротний респектабельний будинок в максимально короткі терміни, здатний забезпечити комфорт, надійність і затишок, на протязі не одного десятиліття, необхідно досконально вивчити будівельне питання. На жаль, дуже часто при будівництві допускаються з першого погляду несуттєві помилки, які в подальшому впливають на загальний результат. Уникнути подібних непорозумінь - архіважливе завдання майбутнього власника особняка.

Для того щоб систематизувати можливі недоліки і помилки, визначимося з основними етапами будівництва:

● вибір ділянки та замовлення проекту;
● узгодження і оформлення дозвільної документації;
● вибір підрядника і складання кошторису;
● зведення будівлі;
● проведення комунікацій;
● зовнішня і внутрішня обробка.

Розглянемо основні помилки, яких припускаються при будівництві будинку.

Відсутність проекту

Найчастіше процес будівництва починають без проекту. Довговічність і практичність будинку може гарантувати проектна документація, перевірена і узгоджена професійним архітектором. Тільки профільний фахівець здатний зробити правильний підбір типу і конструкції фундаменту. Через некоректний вибір, допущений недосвідченим будівельником, зведена конструкція може деформуватися.

Використання невідповідних матеріалів і не дотримання правил і технологій будівництва може призвести не тільки до погіршення експлуатаційних характеристик будинку, але і до його швидкого зносу і руйнування.

Будівництво без попередньої підготовки

Ні в якому разі не приступайте до зведення будинку без геологічних досліджень ділянки. Прив'язка будівлі до ділянки без такого дослідження практично неможлива.

Для довговічності служби будівлі і правильного вибору конструкції фундаменту необхідно встановити такі характеристики як: рівень розташування підземних вод, структуру і щільність грунту, і деякі інші характеристики.

Якщо рівень підземних вод розташований близько до поверхні, то перенасиченість території вологою може привести до осідання грунту і затоплення підвалу. В результаті після першої зими можуть з'явитися тріщини і розколи по всій поверхні будови і фундаменту.

Проведення геологічного дослідження дозволяє уникнути додаткових витрат на відновлення конструкції, які значно перевищують вартість самого дослідження.
Фото 1. Геологічне дослідження
Відсутність кошторису

Планування коштів і визначення джерел фінансування до початку будівництва - один з найбільш важливих його етапів. Надзвичайно важливо розрахувати витрати не тільки на матеріали для будівництва, проведення комунікацій, а й адекватно оцінити вартість роботи майстрів. Не варто приступати до будівництва, не маючи для цього достатньо коштів. Так, наприклад, звівши коробку і не накривши її дахом, ви викидаєте гроші нанівець, так як недобудована конструкція буде руйнуватися під впливом агресивних погодних факторів.

Прискорене будівництво

Часто терміни зведення будинку скорочують за рахунок недотримання нормативних термінів окремих етапів будівництва, що в принципі неприпустимо. Так, наприклад, термін усадки фундаменту встановлений від 6 місяців до 1,5 років. Тільки після повної усадки можна безпечно зводити стіни будівлі. До речі, це стосується кожного окремого етапу будівництва.

Недотримання нормативних термінів вже через півроку приведе до появи пошкоджень стін і фундаменту, як зовні, так всередині будинку. Зокрема, можуть з'явитися такі проблеми:

● розтріскування і осипання штукатурки і облицювання фасаду;
● деформація внутрішньої обробки;
● перекіс віконних і дверних прорізів в результаті осідання стін;
● часткове порушення структури даху.

В результаті зменшується експлуатаційний термін будинку при одночасному збільшенні витрат для усунення непередбачених пошкоджень і дефектів.
Фото 2. Тріщини в штукатурці
Некоректний вибір технології закладки фундаменту

Фундамент - основа конструкції будинку і гарант тривалості його експлуатації. Правильний вибір технології визначає довговічність служби фундаменту і всього будинку. У сучасному будівництві виділяють два види фундаментів - стрічковий або стовпчастий.

Однією з грубих помилок є посилення стрічкового фундаменту стовпчиками. Стовпчики підтримують окремі ділянки стрічки від зсуву під час здуття грунту, що в підсумку руйнує фундамент.
Фото 3. Ленточный фундамент
Фото 4. Столбачтый фундамент
Відсутність гідроізоляції

Для захисту будинку від впливу вологи необхідно зробити надійну гідроізоляцію. Сирість в будинку погіршує мікроклімат, призводить до руйнування коробки, появи грибка і цвілі і гниття обв'язки будинку.

Для гідроізоляції між цоколем і фундаментом, між кожною стіною і цоколем як прокладки використовують склоізоляцію і рубероїд. Захистом фундаменту і цоколя від талих вод служить вимощення, яку мають у своєму розпорядженні на утрамбованому шарі глини. За її станом необхідно ретельно стежити, в іншому випадку можуть утворитися тріщини, через які буде просочуватися вода.
Фото 5. Гідроізоляція фундаменту
Неправильна установка дверей і вікон

Для установки вікон і дверей в отвори часто користуються монтажною піною. При цьому необхідно розуміти, що термін служби піни для монтажу набагато нижче терміну експлуатації самого будинку.

Застосування додаткових коштів дозволяє отримати надійну конструкцію. Наприклад, використовуючи шип, який входить в паз і знаходиться на рівні бічних граней прорізів. У будинку з каменю роблять стінні виступи, які оберігають від продування.

Тому, монтаж додаткових коштів в отвори разом з монтажною піною, забезпечує захист будинку від проникнення холоду та доступу вологи. В результаті покращується мікроклімат приміщення, а також збільшується термін служби вікон.

Неправильний монтаж покрівлі

До часткового руйнування будівлі можуть привести нерівномірні навантаження на стіни. Причиною цієї огріхи є економія на затяжках і ригелях при формуванні жорсткості стропильної системи.

Неправильний підбір команди

Всі будівельні роботи з самого початку до здачі будинку в експлуатацію, повинні виконувати профільні фахівці - професіонали. Не варто наймати різні бригади на кожен етап будівництва.
Основні моменти, які потрібно врахувати при підписанні договору:
● термін гарантії на виконані роботи повинен становити не менше п'яти років;
● в договорі необхідно прописати відповідальність забудовника за здачу об'єкта з порушенням терміну;
● вимагайте надання актів прихованих робіт.

Ідейний автор: Андрій Токар
(050)304-97-64
(067)446-74-00
atlant.sgroup@gmail.com
ЖК Софія, ул. Боголюбова 16, офіс 3
08131, Софієвська-Борщагівка
Made on
Tilda