З чого почати будівництво?
Будинок мрії - у кожного він свій: великий чи маленький, простий або з хитромудрою архітектурою, світлий з великими вікнами і верандою або невеликий, теплий, з каміном всередині. І навіть якщо межа ваших мрій - невеликий, скромний, заміський особняк, його споруда в найближчі місяці стане для вас, мабуть, найбільш значущою і важливою справою.
Адже так хочеться побудуватися з максимальною економією і, одночасно з цим якісно, щоб в будові могло проживати ще не одне покоління спадкоємців. Як же виконати це завдання, з чого почати, щоб уникнути помилок, які виправити в подальшому буде дуже складно? Про ці та інші нюанси докладніше.

Етапи будівництва

Будь-яке капітальне будівництво складається з цілого ряду обов'язкових етапів. Такий порядок обумовлений чинним законодавством, особливостями рельєфу і клімату конкретної території, а також загальними вимогами, висунутими сучасними будівельними технологіями до проведення робіт.
Вельми важливим, а часто і вирішальним фактором, є бюджет проекту. Причому на практиці, будівництво обходиться як мінімум на 15% дорожче спочатку закладеної суми. Тому, доведеться потурбуватися про деякий фінансовий запас, в іншому випадку, будинок може так і залишитися недобудованим, а, отже, і не придатним для житла.
До основних етапів будівництва будинку відносяться:

● вибір місця;
● проектування будови;
● вибір підрядника;
● оформлення документів;
● будівництво.
Вибір ділянки

Вибір ділянки, на якому буде знаходитися будинок вашої мрії - надзвичайно важливий етап. Якщо ділянка для забудови вже є в наявності, досить лише переконатися в тому, що в процесі будівництва не виникне ніяких неприємних сюрпризів. В першу чергу, мова йде про статус землі (нам потрібна саме ділянка під будівництво), наявність низько залягаючих грунтових вод, наявність газу, світла та комунікацій і т.д.

Для того щоб не бути обдуреними і з'ясувати всі нюанси, перед початком будівельних робіт бажано провести геологічне обстеження та топографічну зйомку земельної ділянки. Склад грунту може вплинути на вибір типу фундаменту, а наявність придатної для пиття води - важливо для водопостачання майбутнього будинку.

При покупці нової ділянки (в тому випадку, якщо продавець не надасть необхідної документації) проведення геологічного дослідження обов'язково.
Вибір проекту

Отже, ідеальне місце для будинку знайдено, вивчено і куплено. Час визначитися з тим, як буде виглядати майбутній будинок. Найбільш простий варіант пошуку бажаного - знайти вже готовий проект, що задовольняє ваші базові побажання. Таких досить і в Інтернеті, а також в архівах проектно-будівельних організацій.

Ще один варіант - розробка нового проекту під ключ. Для цього бажано звернутися до професійного архітектора або досвідченого підрядчика.

Який би варіант не вибрали, існують моменти, на які обов'язково варто звертати найпильнішу увагу:

Загальна площа будинку. Розраховується виходячи з кількості людей, які будуть в ньому жити. Середньостатистична норма - 30 квадратних метрів на людину.

Кількість поверхів. Економічно недоцільно будувати великий одноповерховий будинок. Практикою доведено, що при такому проекті витрати на дах, опалення будуть нижче в двох - або триповерховій будівлі тієї ж площі. Важливий і загальний розмір ділянки. Так, оптимальне співвідношення площі фундаменту будинку до площі ділянки - 1:10. При цьому залишиться достатньо місця для саду, городу або просто зелених насаджень.

Геометрія проекту. Дешевше проста прямокутна конструкція, ніж хитромудра споруда з виступами і великою кількістю кімнат.

Слід пам'ятати, що значно здорожують будівництво:
1) внутрішні перегородки;
2) земельна ділянка;
3) балкони;
4) гострий або фігурний дах;
5) високі стелі;
6) велика кількість декоративних елементів.
Пошук підрядника

Для того щоб до будови не було ніяких нарікань після його здачі в експлуатацію, бажано знайти досвідченого підрядника. Деякі господарі беруться за будівництво самі, маючи мінімальні знання і озброївшись порадами та інформацією з книг, Інтернету, і профільних журналів.

Однак при такому варіанті, так чи інакше, не буде враховано чисельні вимоги і норми будівництва. Це позначиться в зручності проживання, вартості експлуатації, кількості необхідних переробок і ремонтів. Таким чином, зекономлені кошти (в середньому близько 15-30% від бюджету проекту), будуть витрачені в подальшому, причому з надлишком.

Оформлення документації

Будь-яка споруда повинна бути оформлена відповідно до норм чинного законодавства в органах місцевого самоврядування. В іншому випадку вона буде вважатися незаконною, до неї не можна буде підключити міські комунікації, прописати мешканців. Не виключено, що державні інстанції зажадають від вас знести вже збудований будинок.
Для уникнення подібних неприємностей, необхідно оформити дозвіл на будівництво. Документи, які необхідно отримати:

● акт обстеження ділянки;
● акт розбивки меж ділянки;
● документи, що підтверджують право на володіння землею;
● проект будинку, особисті документи та ліцензію будівельної організації на роботу.

Крім того, вам знадобиться пройти процедуру узгодження будівництва з санітарно-епідеміологічною та пожежною службою. На завершення, архітектурний комітет видасть будівельний паспорт об'єкта.

Будівництво

Отже, паперова рутина і бюрократична тяганина позаду. Тепер можна приступати до самого будівельного процесу. Як правило, він складається з наступних етапів:

● земляні роботи, що включають підготовку місця для будівництва;
● спорудження фундаменту;
● споруда стін і внутрішніх перекриттів;
● зведення даху;
● підводка комунікацій;
● внутрішні роботи.

Оптимальний час початку будівництва - весна. Основні роботи варто починати при температурі повітря вище + 5 ° С, коли талі води повністю пішли в землю. Бажано, встигнути накрити будівлю дахом до настання осінніх дощів. Внутрішні роботи можна продовжувати і взимку - особливо, якщо вже налагоджено опалення.
Ідейний автор: Андрій Токар
(050)304-97-64
(067)446-74-00
atlant.sgroup@gmail.com
ЖК Софія, ул. Боголюбова 16, офіс 3
08131, Софієвська-Борщагівка
Made on
Tilda