З чого почати ремонт?
Отже, ви зважилися приступити до довгоочікуваного ремонту. Навіть при наявності певного досвіду в проведенні будівельно-монтажних робіт це завдання не з легких. Для того, щоб все пройшло без сучка і задирки, і ви вклалися в виділений бюджет і терміни, необхідно буде створити генеральний план майбутнього ремонту і ретельно прописати всі його етапи. В іншому випадку ви ризикуєте загрузнути в так званому «перманентному ремонті» - хаотичних роботах, які не мають ні початку, ні кінця. Завдання поставлене, давайте спробуємо розібратися в хитросплетіннях ремонтних робіт, і пропишемо всі його ключові етапи.

Вибираємо тип ремонту

У процесі планування краще відразу визначитися зі специфікою ремонтних робіт. Якщо ваше завдання - освіжити житлові кімнати, кухню і санвузол, не змінюючи їх планування, мова піде про косметичний ремонт. Для виконання такого завдання вам доведеться видалити старі шпалери, плитку, змити побілку, а потім підготувати стіни до подальшої фарбування або поклейки шпалер. Ці роботи при належній вправності цілком можна виконати без залучення найманих робітників.

Зважилися на кардинальні трансформації, включаючи знесення деяких несучих стін, заміну електропроводки, стін, стель і ключових комунікацій? В такому випадку звертайтеся до профільних фахівців - дизайнера, будівельникам або ремонтної бригади. Самостійно з таким обсягом складних технічних робіт без спеціальної підготовки ви не впораєтеся.

Складаємо план майбутніх робіт, кошторис

Вибравши формат майбутніх робіт (капітальний або косметичний ремонт), складіть приблизний план проекту з урахуванням всіх витратних матеріалів та необхідних інструментів.
Для цього найкраще запросити досвідченого виконроба. У вашому списку повинні обов'язково бути прописані такі позиції:
● будівельні матеріали, включаючи шпаклівку, грунтовку і штукатурку, клеї і суміші, а також труби і електропроводка;
● оздоблювальні матеріали: панелі, шпалери, плитка, фарби, лак, розетки, дверні полотна, вікна;
● необхідні інструменти і пристосування (їх можна купити або взяти в оренду);
● вартість роботи професійних майстрів (в разі, якщо з певним обсягом робіт ви не зможете впоратися самостійно);

Отримавши загальне уявлення про бюджет майбутнього ремонту, обов'язково відкладіть деяку суму для покриття непередбачених витрат. Зазвичай для цих цілей досить відкласти 10-15% від загального бюджету ремонтного проекту.

Демонтажні роботи

Позбавляємося від настінних і стельових нашарувань. Робота брудна і копітка, але вкрай необхідна. Для звільнення ремонтованих площин необхідно повністю видалити старі шпалери, декоративну штукатурку, гіпсокартон і плитку. Після очищення стін зриваємо ковролін або лінолеум.

Для того щоб зберегти цілісність підлогового покриття, рекомендується застелити підлогу щільною клейонкою, а потім заклеїти її малярськими стрічками по всьому периметру. Якщо у вас якісний ламінат або лакований паркет, забезпечте додатковий захист цих поверхонь за допомогою картону, розстеленому поверх клейонки.

Для захисту міжкімнатних дверей, слід зняти шалівку. Так дверні площині не доведеться додатково відмивати від пилу і бруду після закінчення ремонтних робіт.
Фото 1. Видалення плитки
Штроблення стін

Після демонтажу шпалер і плитки проводять штроблення стін для подальшої заміни електропроводки та комунікацій. Це одна із самих великих і брудних процедур, тому обов'язково продумайте місце розташування розеток, телефонного кабелю і радіоточок. Місця відзначені, тепер можна приступати до штроблення, укладання проводки і замазки штроб.
Фото 2. Штроблення стін під проводку
Шпаклівка і штукатурка стін

На повністю очищені стіни наноситься шар грунтовки, після чого шар штукатурки з метою заповнити або видалити великі вади поверхні. Наступний етап - шпаклювання для остаточного ідеального вирівнювання стін. Для цих цілей застосовують стартову і фінальну шпаклівки. Розчин готується відповідно до робочої інструкції, а готова суміш наноситься на стіну за допомогою широкого шпателя в кілька шарів. При нанесенні фінальної шпаклівки слід затирати шпателем по черзі в декількох напрямках.
Фото 3. Ручна штукатурка стін
Ремонт стелі

З цією площиною чинимо, як і зі стінами. Спочатку очищаємо стелю від старої побілки, штукатурки або гипсокартону, а потім проводиться грунтовка. Її наносимо на стелю за допомогою валика або будівельним пензлем.

Наступний етап роботи зі стелею - шпаклювання. Шпаклювання дозволить домогтися ідеально рівної поверхні, що досить складно у виконанні.

Тепер прийшов час фарбування, поклейки декоративних панелей або шпалер. Будь-який з цих варіантів вимагає певного досвіду від виконавця. Найпростіше - пофарбувати площину спеціальними фарбами.
Фото 4. Грунтовка поверхні стелі
Поклейка шпалер, фарбування стін

Якщо роботи по грунтовці і шпаклівці були виконані правильно, ваші стіни повністю готові для поклейки шпалер, фарбування або поклейки декоративних конструкцій у вигляді каменю або плитки.

Виконання всіх цих робіт вимагає певної вправності, проте не представляє особливої складності для майстерного господаря.
Фото 5. Поклейка шпалер
Підлога

Якщо ви вирішили поміняти підлогу, після демонтажу колишніх покриттів, необхідно провести оцінку стяжок. В ідеалі вам слід виконати нову стяжку або ж залити поверхню самонівелюючим розчином.

Якщо ви зберегли паркет і бажаєте його реставрувати, оціклюйте його вручну або за допомогою машини, а потім покрийте лаком в декілька шарів.
Фото 6. Стяжка підлоги
Встановлення дверей

Вирішивши замінити дверні полотна, рекомендуємо вам звернути свою увагу на двері з цільного дерев'яного масиву. Це оптимальний варіант для житлових приміщень. Такі двері володіють високими естетичними характеристиками, низькою звуко-і теплопровідністю.

У якості більш дешевого альтернативного варіанту можна вибрати площини з клеєного масиву або шпоновані двері. Це досить якісні площини, які мало в чому поступаються своїм більш дорогим цільним аналогам.
Фото 7. Встановлення міжкімнатних дверей
Нарешті ключові етапи ремонту завершені. Тепер саме час підібрати меблювання і декоративні елементи. Облаштування житлового простору - справа смаку і фінансових можливостей його власників. Якщо ж ви бажаєте використовувати площу квартири з максимальною користю, рекомендуємо скористатися послугами дизайнера або архітектора.

Ідейний автор: Михайло Макаренко
(050)304-97-64
(067)446-74-00
atlant.sgroup@gmail.com
ЖК Софія, ул. Боголюбова 16, офіс 3
08131, Софієвська-Борщагівка
Made on
Tilda