Як вибрати надійного підрядника?
Як вибрати надійного підрядника?

Отже, ви придбали ділянку і готові приступити до будівництва будинку. Або ж прийняли тверде рішення зробити капітальний ремонт у своїй квартирі. Як би там не було, без надійного підрядника у вигляді будівельної компанії вам не обійтися.

Існує думка, що знайти підрядну організацію не складе великих труднощів, так як ринок перенасичений пропозиціями від різних будівельних компаній. Дійсно, засоби масової інформації буквально рясніють пропозиціями від підрядників всіх мастей, які обіцяють в найкоротші терміни і за низькими цінами виконати всі необхідні роботи. Однак чи справді все так оптимістично як здається на перший погляд?

С чого почати

В першу чергу, зверніть увагу на термін, а, отже, і досвід роботи компанії на ринку будівельних послуг. Якщо він менше п'яти років, слід уважно вивчити її послужний список або пошукати альтернативний варіант.

Від організацій - «одноденок» потрібно відмовитися відразу. Можна розпитати знайомих, родичів, почитати відгуки в інтернеті, тематичні форуми. Зберіть якомога більше інформації.

Оцінка роботи підрядника

Якщо після проведеного вами аналізу ви продовжуєте сумніватися і не можете зупинити свій вибір на підряднику, оцініть збудовані ними об'єкти. Огляди краще робити при різній погоді, щоб упевнитися в якості матеріалів та виконаних робіт. Окремі компанії з гарною репутацією самі пропонують відвідати їх об'єкти, використовуючи такі екскурсії в якості реклами для потенційних клієнтів.

Документи на дозвіл

Наступний крок при виборі підрядника - це перевірка наявності дозвільних документів на проведення робіт. А саме: ліцензій, сертифікатів, що підтверджують кваліфікацію фахівців. Якщо вам відмовлять у наданні документів, отже, від вас щось приховують. В такому випадку це не та компанія, до якої слід звертатися.

Персонал

Персонал компанії з надійною репутацією завжди забезпечений спецодягом. Досвідчена і конкурентна фірма, що володіє висококваліфікованим персоналом, ніколи не дозволить собі порушувати техніку безпеки. Крім того, придивіться до фахівців в процесі роботи на об'єкті - чи не працюють абияк, не вживають алкоголь.

Виробнича база


Один з важливих моментів - наявність у обраного вами підрядника власної виробничої бази, включаючи профільні машини, механізми та обладнання, а також виробництво будматеріалів (від піщаного кар'єру, лісозаготівлі до випуску матеріалів). Така компанія зможе гарантувати вам кінцевий результат.

Основні правила вибору підрядника

Перед підписанням контракту, виберіть п'ять-шість організацій і надайте їм дані для складання кошторису. Не варто економити і брати дешевший кошторис. При будівництві будинку не варто гнатися за дешевизною, так як згодом на доопрацювання доведеться витратити набагато більше.

Далі відберіть найбільш прийнятні для вас кошториси і порівняйте. Кошторис в обов'язковому порядку повинен містити перевитрати матеріалів, якиі неминучі в процесі будівництва. Більш краща організація, яка пропонує кошторис без права внесення до неї змін на всіх етапах проведення робіт.

Договір підрядника

Договір повинен містити опис основних видів робіт і можливі ризики при їх виконання. Адже не виключено, що для вирішення спірних моментів доведеться звертатися до суду.

Текст договору повинен містити пункт про якість застосовуваних матеріалів. Підрядник зобов'язаний відповідати за можливі пошкодження в процесі їх доставки на об'єкт або будівництво. Крім того, в договорі повинні бути прописані пункти про дотримання техніки безпеки і правил пожежної безпеки. При нанесенні в процесі будівництва шкоди сусідам або третім особам, відповідальність несе підрядник.

Договір зазвичай містить порядок приймання етапів робіт, терміни їх виконання, гарантійні зобов'язання підрядника, його відповідальність і порядок вирішення спорів.

Щоб уникнути неприємностей до підписання договору перевірте реквізити організації та паспортні дані власника. Ці дані повинні відповідати компанії, з якою ви, власне, маєте справу.

Оплата робіт

Пропозиція про рівномірний розподіл платежів свідчить про надійність компанії. Остаточний розрахунок повинен відбуватися в сумі не менше 25% від загальної вартості робіт. Цей нюанс гарантує вам в разі виявлення недоробок якісне усунення всіх недоліків.

Технічна документація до договору

Детальний опис виконуваних робіт міститься в технічній документації. Як правило, її обсяг не може бути менше 50 аркушів. Без такої документації недобросовісні підрядники можуть замінювати матеріали на більш дешеві і економити на конструкціях.

У разі якщо ви вибрали варіант будівництва під ключ, то крім технічної обов'язково повинна бути ще і проектна документація.


Резюме

Скориставшись наведеними вище рекомендаціями, ви зможете уникнути деяких помилок і вибрати надійного професійного підрядника. Безумовно, зробити ремонт можна і своїми руками або за допомогою друзів або родичів. Але не варто забувати, що існують певні види робіт, при виконанні яких власними силами і навичками просто не обійтися. Їх виконання - доля кваліфікованих фахівців.

Ідейний автор: Михайло Макаренко
(050)304-97-64
(067)446-74-00
atlant.sgroup@gmail.com
ЖК Софія, ул. Боголюбова 16, офіс 3
08131, Софієвська-Борщагівка
Made on
Tilda